SKI AREÁL KARLOV - ČERTOVA HORA
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na zimní dovolenou?

Do Česka se blíží zima. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Jízdné na vleky v okolí se většinou sjednotilo, postavena byla spousta nových lanovek a přibyly celé artilerie sněžných děl. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. A rozhodně za to nemůže pouze terén, ten bychom odpustili. Naše pohoří naneštěstí tak příliš velká nejsou. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Česko je podstatně levnější. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Dlouhá cesta také nemusí být každému příjemná. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Co ale zahraničí? Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud však máte omezený rozpočet, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko má areály přibližně stejně kvalitní, jsou však výrazně blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

Předpověď počasí

Zítra
Středa 29.3.
zataženo
3°C
2°C
Čtvrtek
30.3.2023
zataženo
7°C
8°C
Pátek
31.3.2023
déšť
10°C
6°C
Sobota
1.4.2023
déšť
6°C
3°C